یکشنبه , ۲۴ اسفند ۱۳۹۳
خانه » جذاب ترین ها » حیوانات شگفت انگیز شبیه گیاهان
حیوانات شگفت انگیز شبیه گیاهان

حیوانات شگفت انگیز شبیه گیاهان

حیوانات شگفت انگیز شبیه گیاهان

حیوانات همیشه پر از شگفتی هستند . بدون توجه به جایی که نگاه می کنید، شما می توانید موجوداتی را با حیرت انگیزترین مکانیسم های طبیعی ببینید . از بزرگترین تا کوچکترین آنها، چیزهای زیادی در مورد حیوانات وجود دارد که واقعا باعث تعجب ما می شوند . تعدادی که در اینجا لیست شده اند، توانایی تقلید از گیاهان اطراف خود را دارند . آنها به شکل برگ ها، گل ها و حتی جلبک ها در می آیند . بدون شک این بسیار پر ابهت خواهد بود .

۱ . آخوندک شبح

حیوانات شگفت انگیز

این یک برگ است یا آخوندک ؟ بسیاری از مردم قطعا می گویند برگ، حتی اگر آن را در حال حرکت ببینند . این گونه های کوچک آخوندک را می توان در سراسر آفریقا پیدا کرد . آنها بسیار کوچک هستند و تا ۲ اینچ رشد میکنند و در رنگ های مختلف یافت می شوند . اکثر نقاط بدن آنها مانند برگ های خشک است و تا ۲ سال عمر میکنند .

۲ . گیاه سبز قیفی

حیوانات شگفت انگیز

تورپدو باگ نیز نامیده می شود و نام علمی این حشره Siphanta acuta است . این حشره زیبا، از گیاهان تغذیه می کند و به نظر می رسد مثل یک برگ است . هنگامی که آنها در حال استراحت هستند، بال سبز خود را به دور خود می گیرند و بیشتر شبیه یک سقف شیب دار می شوند . آنها کوچک هستند با طول متوسط ۱۵ میلی متر از حشرات بومی استرالیا هستند اما هم اکنون در هاوایی و نیوزیلند نیز یافت می شوند .

۳ . استیک

حیوانات شگفت انگیز

این حشرات بسیار شبیه به چوب هستند . آنها در واقع بیشتر شبیه آکالیپتوس می باشند و منبع اصلی تغذه آنها نیز درخت اکالیپتوس است . بدن آنها بلند و باریک، اما می توانند پرواز کنند . تا ۱۸ سانتی متر رشد می کنند و بومی قسمت جنوبی استرالیا هستند . جنگل های نیوساوت ولز و ویکتوریا خانه آنها را ساخته اند اما در بسیاری از مکان های نزدیک به آب یافت می شوند .

۴ . اژدهای دریایی برگ دار

حیوانات شگفت انگیز

این ماهی متعلق به خانواده اسب دریایی است . در زیر آب آنها مانند جلبک دریایی شناور به نظر می رسند . این ها در واقع اعضای بدنش است که بسیار شبیه برگ است که به راحتی برای ترکیب شدن با محیط زیست خود از آنها استفاده می کند . اما چیزی که آنها برای حرکت از آنها استفاده می کند باله هایش است که بسیار شفاف هستند که به سختی قابل دیدن هستند .

۵ . لاک پشت شرقی

حیوانات شگفت انگیز

آنها بومی استرالیا هستند و بیشتر در باتلاق های آب شیرین، سدها و دریاچه ها یافت می شوند . بر روی لاک آنها جلبک ها رشد می کنند و هنگامی که در حال حرکت هستند از نگاه بسیاری مانند سنگ به نظر می رسند و باعث فرار شکارچیان و حتی انسان ها با نیت بد می شوند .

۶ . عقرب ماهی برگی

حیوانات شگفت انگیز

این یکی دیگر از حیوانات دریایی است که از برگهای مرده تقلید می کند . آنها این کار را برای گرفتن طعمه های خود انجام می دهند و تحت جریان آب حرکت می کنند و طعمه ها با این فرض که عقرب ماهی فقط یک گیاه بی ضرر است به آن نزدیک می شوند و بی اطلاع هستند که آنها در حال نزدیک شدن به نابودی اند .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>