یکشنبه , ۲۴ اسفند ۱۳۹۳
خانه » جذاب ترین ها » کدام حیوانات هوش بیشتری دارند ؟
کدام حیوانات هوش بیشتری دارند ؟

کدام حیوانات هوش بیشتری دارند ؟

گفته می شود که شامپانزه، دلفین، نهنگ و خوک از باهوش ترین حیوانات هستند .

هوش حیوانات موضوعی است که از دیرباز ذهن انسان را به خود مشغول کرده است . هم اکنون دهها مؤسسه علمی و تحقیقی در این زمینه پژوهش می کنند . دانشمندان در سال های اخیر جوانب بیشتری از این موضوع را روشن کرده اند .
تحقیقات و آزمون های زیادی در زمینه قدرت حافظه و توانایی های مغزی حیوانات صورت گرفته است . گفته می شود که شامپانزه، دلفین، نهنگ و خوک از باهوش ترین حیوانات هستند .

نهنگ

سال گذشته سگی به نام ریکو رکورد باهوشی را شکست . او می توانست با شنیدن نام اشیا گوناگون، تا ۲۵۰ شیئی را شناسایی کند .
شامپانزه برای برداشتن موزی که بالای سر اوست، چند جعبه را روی هم قرار می دهد .
بعضی از حیوانات مانند اسب قادر به شمارش چند عدد هستند . اما دانشمندان عقیده دارند که توانایی هایی مانند شمردن اعداد و خواندن در انحصار ذهن انسانی است، زیرا این دو قابلیت به زبان وابسته هستند .
نکته مهمی که سیرک بازان به خوبی به آن واقف هستند این است که ” هوش ” حیوانی به غریزه وابسته است و تنها در ازای ” پاداش ” به کار می افتد .
طوطی خیلی باهوش نیست !
بنا به نتایج تحقیقی که در یک کنفرانس علمی در واشنگتن عرضه شد، یک دانشمند کانادایی در مطالعه رفتار پرندگان به نتایج تازه و غیرمنتظره ای رسیده است . پرندگان برای رسیدن به طعمه درجات گوناگونی از هوش و زرنگی را نشان می دهند .
طوطی مغز نسبتا درشتی دارد . او قادر به تکرار اصوات و کلمات است، که به قابلیت سخن گویی این پرنده تعبیر می گردد . اما طوطی در چند آزمون رد شده است .
طوطی نزد انسانها از محبوبیت زیادی برخوردار است . اما در واقع این علاقه ربطی به هوش این حیوان ندارد . در برابر، مردم کلاغ را دوست ندارند، چون سیاه است و قیافه زشتی دارد . آزمون نشان می دهد که کلاغ، دارکوب و عقاب باهوش ترین پرندگان هستند .

دلفین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>