دوشنبه , ۲۵ اسفند ۱۳۹۳
خانه » جذاب ترین ها » تعیین جنسیت فنچ
تعیین جنسیت فنچ

تعیین جنسیت فنچ

تشخیص نر و ماده

تعیین جنسیت  فنچ ها FINCH پرنده کوچک خانگی، تعیین جنسیت در گو نه های مختلف فنچ متفاوت است در برخی از گو نه ها نظیر فنچ راه راه رنگ و شکل پرنده نر و ماده با هم تفاوت دارند و می توان به راحتی از روی رنگ و شکل ظاهری نر و ماده را از یکدیگر تشخیص داد . در این گونه فنچ ها نر بالغ رنگین تر و معمولا به راحتی از فنچ ماده قابل تشخیص است .

تعیین جنسیت پرنده فنچ

یک فنچ گور خری نر به طور معمول دارای نوک و گونه های نارنجی روشن هاشورهای سیاه و سفید در سر تا سرگلو و سینه خال های قهوای در دو طرف بدن می باشد در برخی گو نه های دیگر نر و ماده کاملا شبیه به هم بوده و امکان تعیین جنس مقدور نمی باشد .

برای مثال در فنچ طلایی علایم چندانی برای تشخیص نر و ماده وجود ندارد ولی به میزان زیادی می توان جنس پرنده را با بازرسی مخرج آن تعیین کرد و رنگ آن در پرنده ماده به رنگ روشن و در پرنده نر به رنگ تیره تا مشکی است فنچ ها در سن شش ماهگی دارای پرهای کامل شده و جثه آنها همانند جثه بالغ ها می شود .

تعیین جنسیت پرنده فنچ

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>