یکشنبه , ۲۴ اسفند ۱۳۹۳
خانه » دانستنی ها » کوچکترین گونه های حیوانات در دنیا
کوچکترین گونه های حیوانات در دنیا

کوچکترین گونه های حیوانات در دنیا

در هر دسته از حیوانات از بزرگ تا کوچک دیده می شود و هر کدام با توجه به حالت بدنی خود دارای قدرت و قابلیت های مختلف هستند . در میان این دسته ها برخی بسیار ریز و کوچک شده اند و شاید از اندازه طبیعی خود بسیار کوچک تر هستند . امروز نگاهی خواهیم داشت به کوچکترین حیوانات در دسته و گونه های مختلف که این روزها نیز روی زمین به زندگی خود ادامه می دهند .
دسته ماهی ها

mahian

در سال ۲۰۰۶ دانشمندان توانستند ماهی بسیار جالبی را در جزیره های اندونزی پیدا کنند که ریزترین ماهی و البته ریزترین موجود قابلت رویت روی زمین است . این ماهی در آخرین حالت خود ۸ میلی متر خواهد بود و درون آب هایی زندگی می کند که pH آن ۴ باشد . دانشمندان دریافت اند که این ماهی می توان در آب هایی ۱۰۰ برابر اسیدی تر از باران اسیدی زندگی کند .
دسته وال ها

valls

در حالی که بسیاری به دنبال نجات وال های در حال انقراض هستند هیچ کسی نگاهی به وال های بسیار کوچک تر در اقیانوس ها ندارد . Vaquita نوعی از وال ها هستند که در بزرگترین حالت تنها ۱.۲ متر طول خواهند داشت و این برای گونه وال ها بسیار کوچک است . این موجودات بسیار نادر هستند و تنها می توان آن ها را در اقیانوس های نزدیک مکزیک مشاهده کرد . این روزها با ایجاد فضاهای شکار ممنوع قصد دارند نسل این وال را زنده نگه دارند .
دسته خزندگان

khazande

یک مارمولک بسیار کوچک که کمتر کسی می توان آن را در طبیعت پیدا کند . این مارمولک که هیچگاه بیشتر از ۲ سانتی متر طول نخواهد داشت از آمریکای شمالی تا برزیل دیده شده است و به عنوان ریزترین خزنده دنیا شناخته می شود . دانشمندان نام این سمندر را دقیقه گذاشته اند و شاید دلیل آن نیز بسیار ریز بودن این موجود در کنار نمونه های بزرگی است که در چین و آسیا دیده می شود .
دسته خرچنگ ها

kharchang

در حالی که خرچنگ ها در هر جای دنیا اندازه های مختلفی دارند و برخی از آن ها می توانند تا بیش از یک متر رشد کنند خرچنگی در آب های مکزیک زندگی می کند که نهایت رشدش به ۳.۸ سانتی متر می رسد . این خرچنگ در بیشتر مواقع به عنوان یک میگو صید می شود و گاهی افراد تا آخرین لحظه و قبل از خوردن آن هم متوجه نمی شوند در حال خوردن خرچنگ هستند . البته این نکته را باید در نظر داشت که پنجه و چنگک های این موجود ریز بسیار تیز هستند و دست را به راحتی دچار زخم های عمیق می کنند .
دسته پنگوئن ها

pangoan

با شنیدن نام پنگوئن حتما به یاد موجودات بسیار بلند و یک متری خواهید افتاد که در قطب و در سرمای بسیار شدید زندگی می کنند در حالی که در سواحل گرم و نرم استرالیا نیز می توان پنگوئن هایی را دید که تنها ۳۳ سانتی متر قد دارند . این پنگوئن های کوچک می توانند تا ۱.۵ کیلوگرم وزن داشته باشند و بیشتریی شهرت خود را از بدن درخشان و آبی خود دارند که در میان دیگر پنگوئن ها بسیار ساده، جالب و زیباست .

یک نظر

  1. خیلی جالب بود خوشم آمد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>