چهارشنبه , ۲۷ اسفند ۱۳۹۳
خانه » اطلاع رسانی » ماهیان پرورشی گرمابی
ماهیان پرورشی گرمابی

ماهیان پرورشی گرمابی

۱- کپور معمولی:

ماهی کپور پرورشی همه چیز خوار و به طور کلی کفزی خوار می باشد.
در سال اول پرورش (بهار و تابستان) از پلانکتونهای جانوری تغذیه می نمایند ولی به تدریج به تغذیه جانوران کفزی می پردازد غذای طبیعی این ماهی لارو حشرات ، نرم تنان کفزی و در اواخر سال دوم پرورش (پائیز) مقداری غذای گیاهی نیز مصرف مینمایند. این ماهی از غذای دستی شامل سبوس ها ، غلات و کنجاله ها نیز به آسانی استقبال میکند و به ماهی اهلی شده معروف است و در آبهای شیرین و نسبتا گرم زندگی می کند در مناطق معتدله در سن دو سالگی به بلوغ جنسی می رسد و در شرایط مناسب تغذیه ای در این سن به وزن ۱ الی ۵/۱ کیلو گرم می رسد . استعداد هماوری نسبی (تعداد تخم به ازاء هر کیلو گرم وزن ماهی ماده) ۱۰۰۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰۰ عدد است و هر کیلو گرم تخم این ماهی به ۷۰۰۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰۰۰ عدد بالغ می گردد. زمان تخم ریزی در بهار و اوایل تابستان است ، تخم ریزی به صورت دسته جمعی و در سنین و اندازه های مختلف صورت می گیرد . جایگاه تخم ریزی طبیعی این ماهی ها در زمین های تازه به زیر آب رفته و پوشیده از بسترهای گیاهی است . تخم ها چسبنده اند و ثابت در مناطق تخم ریزی قرار می گیرند . مدت خارج شدن لارو از تخمها ۴-۳ روز به طول می انجامد. در دمای ۲۲-۱۸ درجه سانتیگراد اندازه لاروها در بدو شروع تغذیه ۷-۶ میلی متر است . به دلیل رشد سریع ، امکان تکثیر مصنوعی و تغذیه و نگهداری به صورت متراکم و دارا بودن مقاومت بالا در مقابل عوامل فیزیکی و شیمیائی آب از جمله مهمترین ماهیان پرورشی جهان است در سال ۱۹۹۰ میلادی از کل تولید ماهیان پرورشی جهان که بالغ بر۰۰۰/۳۳۸/۸ تن بوده ماهی کپور معمولی ۷۲۶/۱۱۲/۱ تن را به خود اختصاص داده است.

۲- کپور نقره ای:

این ماهی ها بطور کلی از پلانکتونهای گیاهی (گیاهان میکروسکوپی ) تغذیه می نماید .
در بدو امر از پلانکتونهای جانوری نیز تغذیه میکند . جایگاه اصلی این ماهی در سیبری و چین (رودخانه آمور) می باشد ولی به دلیل رشد سریع، زندگی گله پذیری، امکان تکثیر مصنوعی و کیفیت مطلوب گوشت به عنوان مطلوب ترین ماهی پرورشی جهان معرفی و در تمام جهان تکثیر و پرورش داده میشود. در مناطق گرمسیر و معتدل ماهی نر در سن دو سالگی و ماهی ماده در سن سه سالگی بالغ می شود و در این سن و در شرایط تغذیه مطلوب وزن این ماهی ۳-۲ کیلوگرم خواهد شد. استعداد هماوری نسبی (تعداد تخم به ازاء هر کیلوگرم وزن ماهی ماده) ۶۰،۰۰۰ الی ۸۰،۰۰۰ عدد است و تعداد تخم به ازاء هر کیلوگرم وزن تخم ۸۰۰،۰۰۰ تا ۹۰۰،۰۰۰ می باشد . تخم ریزی در شرایط طبیعی به صورت دسته جمعی و در آبهای دارای جریان (رودخانه) صورت می گیرد تخمها غیر چسبنده و شناور هستند . تخمها پس از خارج شدن از بدن ماهی آب جذب کرده و به ۵-۴ برابر وزن خود می رسند (به قطر ۷/۳ الی ۳/۵ میلی متر) لارو ها بعد از ۵/۱ الی ۲ روز از تخم خارج می شوند و پس از ۴-۳ روز شروع به تغذیه می نمایند. ماهی فیتوفاگ به دلیل مرغوبیت گوشت، زندگی گله پذیری امکان تکثیر طبیعی و … از کل تولید ماهیان پرورشی جهان ۰۰۰/۳۳۸/۸ تن است ۲۶۲/۵۱۵/۱ تن را در سال ۱۹۹۰ میلادی به خود اختصاص داده است.

۳- کپور سرگنده:

این ماهی در بدو امر از پلانکتونهای جانوری (جانوران میکروسکوپی) تغذیه می نماید و به مرور همراه با پلانکتونهای جانوری درشت از پلانکتونهای گیاهی درشت نیز تغذیه می نماید.
جایگاه اصلی زندگی این ماهی در سیبری و چین (رودخانه آمور) بوده ولی به دلیل کیفیت بسیار مرغوب گوشت ، رشد بسیار سریع، امکان تکثیر مصنوعی و قابلیت گله پذیری در کلیه استخرها و منابع آبی پرورشی جهان گسترده شده است، در مناطق گرمسیر و معتدل سن بلوغ جنسی این ماهی در نوع نر ۴-۳ ساله و در نوع ماده آن ۵-۴ ساله می باشد. استعداد هماوری نسبی (تعداد تخم به ازاء هر کیلوگرم وزن ماهی ماده) ۵۰،۰۰۰ تا ۶۰،۰۰۰ عدد است و تعداد تخم در هر کیلوگرم از آن ۶۰۰،۰۰۰ تا ۸۰۰،۰۰۰ عدد می باشد . تخم ریزی در شرایط طبیعی به صورت دسته جمعی در آبهای دارای جریان (رودخانه) صورت می گیرد و تخمها پس از خروج از بدن ماهی به سرعت آب جذب کرده و متورم و شناور می شوند . لارو ها پس از ۵/۱تا ۲ روز از تخم خارج می شوند و پس از ۴-۳ روز شروع به تغذیه می نمایند . ماهی سرگنده به دلیل رشد زیاد ، مرغوبیت گوشت و امکان تکثیر مصنوعی از جمله ماهیان پرورشی مطلوب جهان به شمار میرود. در سال ۱۹۹۰ میلادی از کل تولید ۰۰۰/۴۰۰/۳۱ تن ماهی سرگنده ۰۰۰/۱۱۶/۱ تن را به خود اختصاص داده است.

۴- ماهی آمور یا سفید پرورشی:

این ماهی در بدو امر از پلانکتونهای جانوری و سپس گیاهی و جلبک های ریسه ای تغذیه کرده و به صورت مرور از گیاهان آلی نیز استفاده می کند .
جایگاه اصلی زندگی این ماهی در سیبری و چین (رودخانه آمور) بوده ولی به دلیل کیفیت بسیار مرغوب گوشت ، رشد بسیار سریع و امکان علوفه زدایی کانالها و رودخانه ها به صورت بیولوژیک در تمامی جهان پخش و انتشار یافته است . در مناطق گرمسیر و معتدل ماهی نر در سن ۳-۲ سالگی و ماهی ماده در سن۴-۳ سالگی بالغ می شود و در این سن و در شرایط تغذیه مطلوب وزن این ماهی به ۳ الی ۴ کیلوگرم می رسد. استعداد هماوری نسبی (تعداد تخم به ازاء هر کیلوگرم وزن ماهی ماده) ۶۰،۰۰۰ الی ۸۰،۰۰۰ عدد است و تعداد تخم به ازاء هر کیلوگرم وزن تخم ۹/۰ تا ۱/۱ میلیون عدد است. تخم ریزی در شرایط طبیعی به صورت دسته جمعی و در آبهای دارای جریان (رودخانه) صورت می گیرد تخمها غیر چسبنده و پس از خروج از بدن ماهی ۵-۴ برابر به قطر شان افزوده می شود و در آب شناور خواهند بود. خروج لارو از تخمها پس از ۵/۱ تا ۲ روز صورت می گیرد و لارو ها پس از ۴-۳ روز شروع به تغذیه می نمایند. ماهی آمور به دلیل مرغوبیت گوشت ، رشد سریع، امکان تکثیر مصنوعی و تغذیه با علوفه دستی از جمله ماهیان پرورشی صدرنشین محسوب می شود. در سال ۱۹۹۰ میلادی از کل تولید جهان ۸۸۸۳۰۰۰ تن ماهی پرورشی ۱۰۴۷۰۵۰ تن متعلق به ماهی آمور بوده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>