یکشنبه , ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴
خانه » اطلاع رسانی » بیماری MS در میمون ها
بیماری MS در میمون ها

بیماری MS در میمون ها

پژوهشگران در دانشگاه علوم بهداشتی اورگون نوعی بیماری را در میمون ها کشف کرده اند که بسیار شبیه به ام اس در انسان می باشد. 
این بیماری میمون ها با ویروس هرپس ( تبخال) مرتبط است و می تواند سرنخ های مهمی راجع به چگونگی ایجاد بیماری ام اس در انسان بدست دهد.
محققان MS به مدت طولانی بر این باور بوده اند که نوعی از ویروس تب خال ممکن است به بیماری MS در افرادی که از لحاظ ژنتیکی مستعد ابتلا به این بیماری اند منجر شود. 
دکتر اسکات وانگ متخصص ژن درمانی و… می گوید :”این یافته ها می تواند تاثیر بسیار زیادی بر درک ما از MS بگذارد و می تواند نقطه عطفی برای توسعه درمان این بیماری ، و یا حتی روشی برای جلوگیری از بروز MS باشد. 
قبل از یافته های OHSU (دانشگاه علوم بهداشتی اورگون )، محققان به مطالعه بیماری MS مانند در پستانداران غیر انسان موفق نشده بودند و تنها به مطالعه بیماری که خودشان ایجاد می کردند می پرداختند نه مطالعه طبیعی بیماری.
این بیماری طبیعی کشف شده در OHSU ، می تواند به محققان سرنخ های بسیاری در مورد علل و درمان این بیماری ارائه دهد. 
این بیماری ، هرسال در درصد کمی از نوعی میمونهای ژاپنی در OHSU، مشاهده می شود. ویروس تبخال اثبات بسیار مهمی را می تواند توسط محققان MS در سراسر جهان به عمل آورد. محققان هم اکنون می توانند ویروس مشابه در بیماران مبتلا به MS را مورد تفحص قراردهند. 
از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۰ ، ۵۶ نوع میمون از نوعی بوزینه های ژاپنی در مرکز عالی تحقیقات ملی پستانداران دانشگاه علوم تندرسی اورگان خود به خود در اندام عقبی خود، فلج که به همراه علائم دیگر تشدید میشد. 
میمون ها دچار بیماری صعب العلاج نوع انسانی بودند و نمی توانستند به جرگه میمون های دیگر بپیوندند . 
محققان بعد از انجام نکروآسپی در بدن آنها از هشت تای این حیوانات MRI گرفتند.
آزمایش های دیگر به محققان فرصت داد که دریابند نوعی بیماری MS مانند در بوزینه های ژاپنی به نام بیماری آنسفالومیلیت شایع و باعث فلج این حیوان می شد.. این بیماری معمولا حیوانات جوان را مبتلا می کرد ، و در هر دو جنس نر و ماده دیده می شد.
با توجه به گفته ی پژوهشگران، ۱ تا ۳ درصد از بیش از ۳۰۰ بوزینه ژاپنی در مرکز پستانداران عالی هر سال ، به این بیماری دچار می گشتند 
با این کشف ، محققان MS قادر خواهند بود تا نسبت به تلاش برای پیشگیری یا درمان این ویروس در میمون ها اقدام نمایند ، که همین ممکن است به دانشمندان کمک کند تا به پیشرفت در درمان MS در انسان نایل آیند. 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>