چهارشنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴
خانه » خزندگان » اصول نگهداری » نکاتی کلی درباره نگهداری آفتاب پرست ها
نکاتی کلی درباره نگهداری آفتاب پرست ها

نکاتی کلی درباره نگهداری آفتاب پرست ها

آفتاب پرست ها، خزندگانی درختی هستند و غالبا” زندگی انفرادی دارند. آنها بسیار ترسو هستند و کوچکترین چیزی می تواند به راحتی باعث وحشتشان شود. بنابراین نیاز به ویواریومی دارند که پر از شاخ و برگ باشد..

برای یک آفتاب پرست بزرگ، شما حداقل نیاز به ویواریومی به طول ۹۰ عرض ۹۰ و ارتفاع ۱۲۰ سانتیمتر دارید اما قطعا” فضای بزرگتر بسیار بهتر است.
سیستم تهویه این ویواریوم باید بسیار قوی باشد. بهتر هست که ویواریوم از سه طرف دید داشته باشد. قسمت عمده فضای ویواریوم باید با شاخه های زیادی در قطرهای متفاوت پر شود برای اینکه آفتاب پرست از آنها بالا برود.

animals2

به خاطر داشته باشید که آفتاب پرست ها آب مورد نیازشان را از قطراتی که روی برگ ها جمع شده است برداشت می کنند و هیچ گاه از داخل ظرف آب نمی نوشند یعنی باید با سیستم قطره ای به آنها آب برسانید به این صورت که ظرفی را به سقف ویواریوم آویزان کنید و سوراخی در آن ایجاد کنید تا کم کم قطرات آب بر روی برگ های داخل ویواریوم بچکد. نیز می توانید از قالب های یخ برای این منظور استفاده کنید و آنها را در جایی در بالاترین نقطه ویواریوم قرار دهید تا کم کم آب شوند و روی برگ ها بچکند.

نکته آخر اینکه از دستکاری یا دست به دست کردن آفتاب پرست ها جدا” اجتناب کنید چرا که با این کار باعث استرس شدید در این جانوران می شوید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>