چهارشنبه , ۲۷ اسفند ۱۳۹۳
خانه » اطلاع رسانی » ایگوانا ی سبز
ایگوانا ی سبز

ایگوانا ی سبز

نژاد های متعددی از ایگواناها وجود دارند، که در طول بدن، رنگ و زوایای دیگری متفاوت هستند.ایگوانا ی سبز احتمالا محبوب ترین و راحت ترین گونه برای پیدا کردن در پت شاپ هاست.
ایگوانا ها در اصل خزندگان عظیم الجثه ای هستند، که طول بدنشان میتواند تا ۲ متر رشد کند.ایگوانا ها از سایر خزندگانی که در این لیست نامبرده شدند، به جهت نگهداری در داخل خانه با توجه به اینکه در زمان رشد به محفظه ای با ابعاد حداقل 
۳x**2 هستند، سخت تر هستند.
ایگوانا ها حیواناتی درختی با ناخن های بلندند که با توجه به سایزشان مناسب به نظر میرسند و گاهی اوقات زخم های نابه هنجاری روی پوست صاحبانشان زمانی که ناراحت باشند به جای میگذارند.با این حال، آنها به نسبت خزندگانی هستند که با در دست گرفته شدن مشکلی ندارند و با آن خوب تا میکنند.حتی برخی صاحبان ادعا میکنند که به حیوانشان آموزش دادند که در مکان خاصی اعمال دفعیشان را انجام دهند.
ایگوانا ها موجوداتی گیاهخوارند که کاملا روی سبزیجات تغذیه میکنند.این نوع رژیم غذایی عملی تر است، با توجه به اینکه شما مجبور نیستید خودتان غذای زنده پرورش دهید و یا از فروشگاهها جیرجیرک و حشرات سفارش دهید، مخصوصا در زمان هایی که حشرات کمیاب و یا نایاب هستند.

فوائد : ایگواناهای سبز جزو ارزانترین خزندگان و راحت ترین آنها از جهت پیدا کردن در پت شاپ ها محسوب میشوند.تصادفا، اطلاعات بیشتری از آنها منتشر شده و دامپزشکان اطلاعات بیشتری از آنها نسبت به سایر خزندگان دارند.

مضرات : سایز یک ایگوانای بالغ ممکن است که با قسمت بزرگی از خانه ها هم جور نباشد، و قاعدتا برای نگهداری در داخل خانه نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند.تمام خانه ها توانایی جا دادن یک محفظه ی سه متر در دو متر را در گوشه ی خود ندارند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>