دوشنبه , ۲۵ اسفند ۱۳۹۳
خانه » اطلاع رسانی » تری تام
تری تام

تری تام

رمتای با طول ۲۵ تا ۳۵ سانتی متر یک پرنده شکاری کوچک است که در امریکای شمالی با نام قرقی کبوتر شناخته می شود . ولی باید توجه نمود که این پرنده یک شاهین است و باید از به کار بردن این نام خودداری کرد . تری تام زمینهای باز هموار ، نواحی باتلاقی ، تپه های شنی و یا صخره های ساحلی را برای زندگی انتخاب میکند . گونه هایی ار آن که در نواحی معتدله زندگی می کنند ، زمستانها را به مناطق جنوبی اروپا و شمال آفریقا مهاجرت میکنند .
پرنده ی نر دارای پشت به رنگ آبی مایل به خاکستری و بخش زیرین به رنگ نارنجی کمرنگ است . ماده ها و پرندگان نابالغ دارای پشت به رنگ قهوه ایی تیره و بخش زیرین نسبتا سفید با لکه های قهوه ایی هستند . گونه های آمریکایی کوچکتر بوده و رنگ بخش زیرین بدنشان تیره تر می باشد . عمده غذای آنان را چکاوک و حشرات بزرگ تشکیل میدهد . این پرندگان هنگام شکار عموما در ارتفاع یک متری از سطح زمین پرواز کرده و شکار خود را غافلگیر میکنند .
در اروپای قرون وسطی به طور گسترده ای از این پرنده ، برای شکار استفاده می شده است . در ایران ؛ زمستان ها در شمال فراوان است . و به ندرت در خوزستان ، فارس و سیستان دیده می شود .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>