سه شنبه , ۲۶ اسفند ۱۳۹۳
خانه » اطلاع رسانی » مار ماهی
مار ماهی

مار ماهی

مارماهی ها یا مارهای دریایی خانواده کوچکی از ماهیان آب های لب شور را تشکیل می دهند. این ماهیان در خلیج ها و مصب رودخانه ها و همینطور مناطق ساحلی یا دریاها یافت می شوند. عده ای فکر می کنند که این گروه همان مارهای معمولی هستند که در دریا زندگی می کنند ولی این گروه ماهی بوده و کلا متفاوت هستند

۱-      خصوصیات رفتاری عمومی:
این ماهیان با ماهیهای بزرگتر از خود صلحجو هستند ولی هر ماهی که اندازه دهانشان باشد می خورند و با انسان نیز رفتاری مانند سگ دارد . یعنی به راحتی دست آموز می شوند ولی از نیش برق دار (بعضی گونه ها) و سمی (نوع مورای خاکی رنگ) نباید غافل شد چرا که ممکن است موجب ایست قلبی یا فلج موقت و دائم شود.

۲-      چه آبی برای آنها مهیا کنیم؟
برای گونه لانگ فیش، آمریکن و الکتریکی مخلوطی از ۹۰% آب لوله و ۱۰% آب دریا مناسب است ولی برای گونه مورای باید به میزان ۶۰% آب لوله و ۴۰% آب دریا  تهیه شود.

۳-      به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
مارماهی ها اندامی مثل شش دارند که به آن ها کمک می کند روی خشکی بروند و همینطور امکان ترشح لایه لزج دور بدن را دارا هستند که امکان زنده ماندن تا چند سال بیرون از آب را مهیا می کند. بنابراین درب آکواریوم را سنگین و بدون درز انتخاب کنید و یا در محلی آکواریوم را قرار دهید که روزی چند بار حیوان به راحتی در کف اتاق چرخ بزند و به آب برگردد.

1478552000

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>