دوشنبه , ۲۵ اسفند ۱۳۹۳
خانه » اطلاع رسانی » مانیتور صحرایی (سوسمار صحرایی)
مانیتور صحرایی (سوسمار صحرایی)

مانیتور صحرایی (سوسمار صحرایی)

مانیتور صحرایی (مانیتور ساوانا) با نام علمی Varanus exanthematicus به تعداد زیاد در دسترس بوده و بسیار ارزان قیمت است به طوری که در ایالات متحده میتوان یک بچه سوسمار صحرایی را به قیمت کمتر از ۲۵ دلار تهیه کرد. در حقیقت این امر چندان مایه خوشحالی نیست زیرا این سوسمار رشد زیادی کرده و در هنگام بلوغ، قدرت بسیار زیادی خواهد داشت به شکلی که گازهای بسیار دردناکی گرفته و حتی توانایی شکستن استخوان را به وسیله ضربات و شلاق های دم خود دارد. در حقیقت ساوانا مانیتور یکی از بهترین مانیتورها (وارانوس ها) برای نگهداری است اما تمامی مانیتورها فقط گزینه هایی مناسب برای افراد حرفه ای و با تجربه در زمینه خزندگان هستند و برای افراد مبتدی به هیچ عنوان توصیه نمیشوند.

 مانیتور صحرایی نیاز به فضای زیاد برای زندگی دارند و فقط باید توسط افرادی که در زمینه خزندگان با تجربه هستند، لمس شوند. همچنین باید به یاد داشته باشید که این خزنده مدفوع زیاد و بد بویی دارد که تمیز کردن آن، وظیفه روزانه ناخوشایندی برای شما تعریف میکند. این سوسمارها استادان فرار کردن هستند و در صورتی که در منزل شما آزاد باشند میتوانند خسارات زیادی به وسایل منزل وارد کنند. نگهداری از یک مانیتور در حقیقت تعهدی بلند مدت است که نیاز به منبع مناسب تغذیه برای حیوان نیز دارد.

 طول عمر : ۱۰ الی ۱۵ سال یا بیشتر

 اندازه : ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی متر

 حداقل فضای لازم برای نگهداری از یک سوسمار صحرایی بالغ : محفظه ای با ابعاد ۲٫۵ متر در ۱۲۰ سانتی متر با ۱ متر ارتفاع

 نیازهای خاص نگهداری : کنترل دما، نوردهی خاص و رطوبت ثابت

 محاسن : قیمت ارزان و سهولت در خرید، نسبت به اکثر سوسمارهای مانیتور دارای خلق و خوی آرامی است

 معایب : نیاز به محفظه بزرگ، نیاز به نظافت منظم، نیاز به منابع مناسب غذا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>