یکشنبه , ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴
خانه » اسب ها » اسب تروبرد در آمریکا
اسب تروبرد در آمریکا

اسب تروبرد در آمریکا

اسب تروبرد اولین بار در انگلستان و به خاطر علاقه شدید انگلیسی ها به اسبهای تیزرو برای مسابقات اسبدوانی پرورش داده شد. سه اسبی که در واقع در پایه گذاری نژاد تروبرد نقش داشتند، Byerley Turk، Darley Arabian، وGodolphin Arabian بودند که همگی بین سالهای ۱۶۷۰ و ۱۷۱۰ به انگلستان وارد شده بودند.

ریشه حدود ۹۰ درصد اسبهای تروبرد مدرن به Eclipse برمی گردد (از نواده های Darley Arabian) که در ۱۸ مسابقه اسبدوانی یک بار هم شکست نخورد.
یکی دیگر از نوادگان Darley Arabian،  Diomed بود که اولین مرحله برگزاری مسابقات داربی در سال ۱۷۸۰ را برد. این اسب در سن ۲۱ سالگی به ایالات متحده فرستاده شد و در آنجا نژاد او توسط پسرش که Sir Archie نامیده شد امتداد پیدا کرد.
اسبهای تروبرد اسبهای منتخب برای مسابقات اسبدوانی به شمار می روند که معروف ترین آن، مسابقات داربی کنتاکی است.
نژاد تروبرد روی نژادهای دیگر اسب تقریبا در بیشتر مناطق دنیا نیز تاثیرگذار بوده است، از جمله نژاد استاندارد آمریکایی (American Standardbred) که انتخاب معمول برای مسابقات زین و یراق (harness racing) به شمار می روند. در واقع بسیاری از نژادهای اسب جهان زمانی با افزودن خون تروبرد اصلاح شده اند.
اسبهای تروبرد در آمریکا در فصل بهار و درست در روز اول ژانویه به دنیا می آیند، بدون در نظر گرفتن اینکه زمان حقیقی تولد آنها چه روزی باید باشد. روز اول ژانویه روز تولد رسمی همه تروبردها به شمار می رود.
در اولین سال زندگی تروبردهای جوان به قدرت و اندازه جثه آنها اضافه می شود. سپس تروبردهای یک ساله تحت آموزش برای سواری قرار می گیرند. آنها می آموزند که زین و افسار را بپذیرند، سوارکار را بر پشت خود تحمل کنند و در نهایت از در زمین تمرین وارد شوند و در آن تمرین را آغاز نمایند.
اسبهای تروبرد در زمینهای کنتاکی بیشتر از هر نقطه دیگری در جهان یافت می شوند. و بیشتر قهرمانان مسابقات اسبدوانی دنیا از کنتاکی آورده شده اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>