چهارشنبه , ۲۷ اسفند ۱۳۹۳
خانه » اطلاع رسانی » خفاش با بینی لوله ای
خفاش با  بینی لوله ای
خفاش دماغ لوله ای

خفاش با بینی لوله ای

روزانه اکتشافات بسیاری در رابطه با جانداران مختلف به ثبت می رسد. با این حال هر روز دانشمندان کشف تازه ای پیدا می کنند و ارائه می دهند. با نگاه کردن به این مخلوقات به عظمت خداوند پی می بریم.

خفاش دماغ لوله ای میوه‌خوار در سال ۲۰۰۹ در جنگلهای پاپوئا واقع در گینه نو کشف شد.خفاش بینی لوله ای میوه خوار فیلیپینی گونه ای از خفاش است که از حیوانات بومی فیلیپین به شمار می رود.اگر به شکل بینی این خفاش دقت کنید متوجه خواهید شد که دلیل انتخاب نام ” دماغ ” لوله ای برای این خفاش چه بوده است. این خفاش به نسبت سایر همنوعان خود از ظاهر مهربان تری برخوردار است و بر اساس تحقیقات صورت گرفته این خفاش تنها میوه خوار است.

 

از دیگر گونه‌های منحصر ‌به ‌فرد می‌توان به گونه‌هایی از راست‌بالان و قورباغه‌هایی با عاداتی کاملا متفاوت نسبت به گونه‌های شناخته‌شده اشاره کرد.

این خفاش از تخم میوه‌های درختی تغذیه می‌کند. اینخفاش میوه‌خوارکه به عنوان نمونه‌ای بی‌نظیر ثبت شده، نقشی حیاتی در گسترش پوشش گیاهی منطقه و گرده‌افشانی میوه‌های مورد علاقه‌اش دارد.

به نظر می‌رسد خفاش دماغ‌ لوله‌ای یکی از پستاندارانی باشد که با زندگی در زیست‌بوم جنگل‌های بارانی استوایی کاملا سازگار شده‌اند.

اینخفاش در زمین های پست جنگل های بارانی باقیمانده نگروز٬ سبو و سیبویان زندگی می کند. بر خلاف دیگر خفاش ها٬ اینخفاش در غارها منزل نمی کند بلکه ترجیح می دهد در گیاهان و درختان توخالی زندگی کند.

هم اکنون این حیوان٬ به دلیل خالی کردن جنگل ها از درخت برای استفاده های کشاورزی و قطع غیر مجاز درختان توسط انسان ها٬ در لیست قرمز و جزء گونه های در معرض خطر انقراض٬ قرار گرفته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>