دوشنبه , ۲۵ اسفند ۱۳۹۳
خانه » گربه ها » اصول نگهداری » آموزش حمام برای گربه های بالغ
آموزش حمام برای گربه های بالغ
حمام بردن گربه

آموزش حمام برای گربه های بالغ

گربه ها آب را دوست ندارند، این یک حقیقت شناخته شده است ، اگرچه میتوان هر گربه ای را برای حمام بردن آموزش دهیم . روزی یک بار از این روش استفاده کنید . هر روز و در آخر ماه شما باید بتوانید بدون هیچ مشکلی گربتون رو حمام کنید .

 

شستن گربه

۱ – آب را باید گرم کنید، گربه ها بطور معمول دمای بدن بالاتری نسبت به انسان دارند، یک حموم با آب داغ برای انسانها یک دمای معمولی برای گربه ها است، اگر گربه شما شروع به لرزیدن کرد ،این اتفاق به این منظور است که آب برایش خیلی سرد است ، اگر به نفس نفس زدن افتاد یعنی آب خیلی داغ است.
۲ – برای اینکه گربه احساس امنیت کند، سطحی صاف را انتخاب کنید که به راحتی بتواند بایستد . یک حوله یا حصیر پلاستیکی روی سطح صاف پهن کنید تا گربه سر نخورد تا باعث ترس بیشتر نشود .
۳ – به میزانی آب ریخته تا پاهای گربه در آب فرو رود . در هفته ی اول فقط پاهایش را توی آب بگذارید و بلافاصله از آب خارج کرده و خشکش کنید . بعد از این کار به گربه تان توجه کنید و تشویقی مورد علاقشو بهش بدید .
بتدریج میزان آب را بیشتر کنید ، به همان اندازه ای که در آب نگهش میدارید به همان مقدار بعد از حمام به گربه تان توجه کنید و تشویقی بدهید .
در آخر آب به اندازه ای برسد که گربه کاملا خیس شود تا بتوان او را شست ، معمولا اندازه ی آب نباید بالاتر از گردن گربه باشد . این مقدار آب باید برای حمامش کافی باشد ، بدون اینکه ترس از شنا در او به وجود بیاید . از بلند کردن گربه در هنگام شست و شو پرهیز کنید و بگذارید روی پاهایش بایستد با این کار گربه احساس آرامش بیشتری میکند و شما راحت تر او را تحت کنترل خود قرار میدهید .

 

شستن گربه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>