یکشنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۶
خانه » گربه ها » معرفی نژادها » گربه پرشین (Persian)
گربه پرشین (Persian)
persian-cat

گربه پرشین (Persian)

همان طور که کاروان های صحراگرد تجار از ایران به سمت غرب در حرکت بودند در میان بارهای خود آگاهانه یا نا آگاهاننه گربه ای با وقار و با موهای بلند را حمل می کردند . که بر اساس منابع هیروگلیت مربوط به ۱۶۸۴ پیش از میلاد از روی نام کشور زادگاه این گربه ها یعنی پارس یا Persia با نام گربه پرشین یا پارسی معروف شد.گربه پرشین با پوشش زیبا و چهره ی منحصر به فرد خود محبوب ترین نژاد گربه محسوب می شود.پاهای کوتاه چشم های بزرگ دارند. اهل بالا و پایین پریدن نیستند.و به لم دادن علاقه دارند.و برای صاحب خود بسیار لذت بخش و آرامش دهنده می باشند.این گربه نیازمند رسیدگی روزانه  مانند شانه کردن موها گرفتن ناخن ها حمام کردن و … است.این گربه با داشتن چشمان بزرگ اشک زیادی نیز تولید میکند پس باید روزانه صورتش را شست و شو دهیم.
این گربه در رنگ های مختلف مانند (نقره آبی ، طلایی ، سیاه ، کرم شیری ، شکلاتی) دیده می شود. با نگهداری آن در داخل خانه می توانیم ازانتقال  بسیاری از بیماری ها وانگل ها گربه را محافظت کنیم. و تحت نظر یک دامپزشک  و با یک تغذیه خوب می تواند ۱۵ تا ۲۰ سال عمر کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>