شنبه , ۱ مهر ۱۳۹۶
خانه » جوندگان » اصول نگهداری » همه چیز درباره رت ها
همه چیز درباره رت ها

همه چیز درباره رت ها

رت ها تیره بزرگی است که بیش از هزار نوع موش کوچک مانند موش خانگی , موش صحرایی, همستر و جرجیل را شامل می شود.بیش تر گونه های رت تماس چندانی با انسان ندارند ولی رت سیاه و قهوه ای از آفت ها مهمند.
رت سیاه در اصل از جنوب شرقی آسیا آمده است.این جانور خوب از درخت بالا می رود ولی نیاز به گرما دارد و به همین دلیل زندگی در مناطق گرمسیری برایش راحت تر است. رت قهوه ای از سرزمین های شمالی مثل چین آمده است و می تواند سرما را تحمل کند. این جانور شناگر خوبی هم هست. رت قهوه ای در همه شهرهای دنیا دیده می شود و حتی می تواند در فاضلاب هم زندگی کند. هر دو گونه رت تقریبا همه چیز می خورند و بیشتر وقت ها بیش از آن چیزی که می خورند ضایع میکنند. هر دو ممکن است ناقل بیماری هایی باشند که بعضی به انسان یا به جانوران اهلی هم سرایت میکند. رت های اهلی با وجود شهرت بدی که خویشاوندانشان دارند حیوانات خانگی خوبی هستند این جانوارن بسیار تمیزند و از پستاندارن کوچک مانند خوکچه هندی و همستر دوست داشتی تر هستند.

رت ها می توانن ۸۰۰ متر زیر آب شنا کنند و تا سه دقیقه زیر آب بمانند، این جانوران قادرند ۳ روز در آب شناور باقی بمانند.
رت ها می توانند از راه دستشویی هم وارد خانه شوند و از سیفون زدن هم جان سالم به در برند. همچنین ممکن در سقوط از یک ساختمان پنج طبقه زنده بمانند.
رت ها هر ساله یک پنجم محصولات کشاورزی دنیا را نابود می کنند.
رت ها بسیار سریع زاد و ولد می کنند به طوری که در طول عمر یک جفت خرموش ممکن است ۱۵۰۰۰ فرزند از نسل آنها به دنیا آید.
هوش و قدرت و شنوایی و بویایی رت قهوه ای به او امکان می دهد که با وجود تلاش هایی که انسان برای نابود کردنش انجام می دهد,در کنار انسان زنده بماند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>