چهارشنبه , ۱ شهریور ۱۳۹۶
خانه » اطلاع رسانی » سگ نژاد پومرانیا
سگ نژاد پومرانیا

سگ نژاد پومرانیا

سگ پشمالوی سیاه پومرانیا (که اغلب به عنوان یک POM POM POM شناخته می شود) یک نژاد سگ از نوع اسپیتز، به نام منطقه فورپومرن در اروپا مرکزی (بخش امروز آلمان شرقی و شمال لهستان) است.در سگها به عنوان یک سگ نژاد اسباب بازی به خاطر اندازه کوچک خود طبقه بندی میشود، سگ پشمالوی سیاه پومرانیا از نوع سگ اسپیتز بزرگتراست ، به طور خاص اسپیتز آلمانی تبار است.

Cynologique توسط فدراسیون بین المللی تعیین می شده است به عنوان بخشی از نژاد آلمانی اسپیتز، و در بسیاری از کشورها، آنها را به عنوان Zwergspitz (کوتوله اسپیتز) شناخته میشوند.

این نژاد توسط تعدادی از صاحبان سلطنتی از قرن ۱۷ ساخته شده است. ملکه ویکتوریا، صاحب سگ پشمالوی سیاه پومرانیا کوچک بود و به تبع تنوع کوچکتردر جهان محبوب شد.به طور کلی، سگ پشمالوی سیاه پومرانیا، سگ سالم و محکمی است. شایع ترین مشکل آنها در رفتن مفاصل یا استخوانهای زانو است. سقوط تراشه همچنین می تواند یک موضوع باشد. به ندرت،این نژاد می تواند ازبیماری پوستی “بیماری های پوستی سیاه و سفید”، و یا طاسی موی خلاصی یابد. این بیماری ژنتیکی است.این نژاد در حال حاضر در میان ۱۵ نژاد محبوب در ایالات متحده آمریکا شناخته شود، و در حال حاضرمد سگ های کوچک شده و باعث افزایش محبوبیت خود در سراسر جهان شده است.

مشخصات ظاهری

وزن :۱.۹-۳.۵ کیلوگرم (۴.۲-۷.۷ پوند) و ایستاده ۵.۰-۱۱ اینچ (۱۳-۲۸ سانتی متر) در درازاست.آنها سگ جمع و جوری هستند اما موها محکم و با پوشش بافت فراوان است و دم تنظیم به بالا و مسطح است. پوشش این گونه به شکل چتری در گردن و پشت دیده میشود.

اولین نمونه از نژاد سفید و و یا گاهی قهوه ای و و یا سیاه و سفید بوده اند.در دوران مدرن، سگ پشمالوی سیاه پومرانیا را در وسیع ترین انواع رنگ ها از هر نژاد سگ را، از جمله سفید، سیاه و سفید، قهوه ای، قرمز، نارنجی، کرم، آبی، سیاه و سفید و قهوهای مایل به زرد، قهوه ای و قهوهای مایل به زرد، خال خال، راه راه، به اضافه ترکیبی از این رنگها میتوان دید. بیشتر رنگ های معمول عبارتند از نارنجی، سیاه و سفید و یا کرم / سفید. در حالی که بسیار پر موست اما نظافت سختی ندارد.

Cute-Dog-Boo-Animal-Wallpaper-1024x640
خلق وخو

معمولا نژاد سگ بسیار دوستانه و پر جنب و جوشی است. آنها عشقانه به طرف صاحبان خود میروند و به محافظت ازصاحبشان شناخته شده اند.آنها از اضطراب جدایی در صورتی که آموزش ندیده باشند رنج می برند. Pomeranians هوشیار و آگاهی بالایی دارد و در صورت تغییرات در محیط ومحرکهای جدید پارس کرن اومی تواند به یک عادت بیش از حد در هر وضعیت تبدیل شود.آنها تا حدودی به دفاع از قلمرو خود میپردازند و به این ترتیب هنگامی که سر و صدا یی از خارج بشنوند با آن روبرو می شوند.Pomeranians سگ های باهوشی هستند، پاسخ خوبی به آموزش میدهند و می تواند آنچه صاحبشان از او میخواهد را زود یاد بگیرند.

سلامت کلی

طول عمر درپشمالوی سیاه پومرانیا ۱۲ تا ۱۵ سال است. سگ را به خوبی در یک رژیم غذایی مناسب با ورزش مناسب تربیت کنید تا کمتر مشکلات مربوط به سلامتی داشته باشند، و اگر تر و تمیز نگه داشته شوند یک سگ پشمالوی سیاه پومرانیا مستحکم است. اگر چه برخی از مسائلی مانند دیسپلازی مفصل ران به صورت غیر معمول در آنها دیده میشود. برخی از مشکلات مربوط به بهداشت و درمان می تواند دلیلش عدم توجه به نظافت درست دندان ها، گوش و تمیز کردن چشم باشد.اما با مراقبت های معمول، این مشکلات بوجود نمی آید.

مشکلات عمومی

سگ کرم رنگ ممکن است از کم تا ناشنوایی شدید رنج ببرد، و همینطور افزایش فشار داخل چشم، ametropia، microphthalmia و colobomas. کرم رنگ این نژاد متولد شده از پدر و مادریست که هر دورنگی روشن داشته اند به خاطر همین علاوه بر این ممکن است از اختلالات سیستم اسکلتی، قلبی و تناسلی رنج ببرند.
در Pomeranians، یک وضعیت که اغلب به نام “بیماری های پوستی سیاه و سفید” رخ می دهد که ترکیبی از طاسی موی (ریزش مو) و هیپرپیگمانتاسیون (تیرگی پوست) است.نامهای دیگر برای این حالت عبارتند از: لباس پشمی مو، پوشش فانک، بیماری شبه کوشینگ، یا شدید سندرم از دست دادن مو. این وضعیت در نرها بیشتر ازماده است، و ممکن است به ارث برده شوند. این بیماریها میتواند در هر سنی برایشان اتفاق بیفتد. مشکلات دیگر رامی توان از جمله سندرم کوشینگ، کم کاری تیروئید، عفونت های مزمن پوستی، و اختلالات هورمون نام برد. یکی دیگر از اختلالات شایع در نرها بیضه است. این زمانی است که ممکن است یک یا هر دو بیضه به کیسه بیضه پایین آید که از طریق عمل جراحی برای برداشتن بیضه درمان میشود.

59738__boo_p

محبوبیت

با این حال سگ پشمالوی سیاه پومرانیا محبوب ترین سگ در میان نژادهای سگ در ایالات متحده بوده است، به طوری که بالاترین رتبه در محبوبیت را در ۱۰ سال اخیر در دستان خود نگه داشته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>