چهارشنبه , ۱۹ فروردین ۱۳۹۴
خانه » اطلاع رسانی » مشاهده و تصویربرداری از سیاهگوش در طالقان
مشاهده و تصویربرداری از سیاهگوش در طالقان

مشاهده و تصویربرداری از سیاهگوش در طالقان

مشاهده و تصویربرداری از سیاهگوش در طالقان

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: محیط بانان شهرستان طالقان حین گشت زنی و دوربین کشی در ارتفاعات مشرف به روستای لهران یک سیاهکوش بالغ را در بالای صخره ای مشاهده نموده و موفق شدند از فاصله دور از آن تصویربرداری کنند.

حشمت اله کشیری رئیس اداره حفاظت محیط زیست طالقان در این باره گفت: محیطبانان این اداره پیش از این ۲ نوبت سیاهگوش را در ارتفاعات مشرف به روستاهای دنبلید و خسبان مشاهده کرده اند اما به دلیل همراه نداشتن دوربین تاکنون موفق به ثبت تصویر این گونه نشده بودند.

 

به گزارش دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، سیاهگوش یکی از ۸ گربه سان وحشی ایران و بسیار نادر و کمیاب می باشد. موارد مشاهده سایر گربه سانان وحشی ایران ازجمله پلنگ و حتی یوزپلنگ به مراتب بیشتر از سیاهگوش است.

سیاهگوش جثه نسبتا درشتی دارد و از گربه وحشی بزرگتر است، بطوریکه گاهی توسط افراد محلی با پلنگ اشتباه گرفته می شود. از مشخصات بارز این گونه علاوه بر خال های روی پوست، موهای سیاه بلند در انتهای گوش ها می باشد.

جمعیت این گونه بر اثر کاهش طعمه و تخریب زیستگاه ها در بسیاری از عرصه های طبیعی کشور از بین رفته و یا با کاهش چشمگیری روبرو شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>