سه شنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴
خانه » اطلاع رسانی » سگ شیتزو
سگ شیتزو

سگ شیتزو

این سگ دارای جسته ای کوچک با جمجمه ای گرد و پوزه ای کوچک چشمانی سیاه و درخشان و پا هایی ظریف ولی قدرتمند است ، رنگ این نژاد غالباً سفید یک دست یا دارای سفید است.

این سگ بسیار آرام است و فقط در چند مورد سر و صدا میکند:

* ترسیدن
*ترساندن
*نیاز به دستشویی
*نیاز به آب و غذا
عاشق بازی کردن است و بسیار بازیگوش است به حدی که ممکن است شما از دست آن عصبانی شود و او را بزنید ، در صورتی که شما با این سگ دعوا کنید او با شما قهر میکند و برای چند دقیقه یا حتی چند ساعت حتی به شما نگاه هم نمیکتد ولی آگاه باشید که بسیار شما را دوست دارد. برای غریبه ها بی تفاوت است و آنها را زیر نظر دارد ، فقط کافیست یک نفر را چند بار ببیند تا میل پیدا کند با او بازی کند. این سگ بسیار باهوش است و میتواند ظرف ۲ هفته تمام آموزش های پایه (دستشویی کردن ، بخواب ، بشین،پاشو،بیا)را فرا میگیرد. میل زیادی دارد روی زمین بخوابد (تا خنک شود) ولی بهتر است به او یاد بدهید فقط در خانه خود بخوابد.
این سگ بسیار مناسب کسانی است که در آپارتمان زندگی میکنند فقط باید کمی در روز خسته شود . گرچه اگر با او کاری نداشته باشید کمی میخوابد نگهداری این سگ هم مانند سایر سگ ها از دادن چیز های شیرین یه سگ پرهیز کنید ، مقداری آب همیشه در دسترس حیوان باشد ،در تولگی غذا های آب پز شده بخورد .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>