یکشنبه , ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
خانه » جذاب ترین ها » سریع ترین حیوانات جهان
سریع ترین حیوانات جهان

سریع ترین حیوانات جهان

آشنایی با سریع‌ ترین حیوانات جهان

اگر حیوانات هم المپیک خاص خودشان را داشتند، چندین برنده مدال طلای سرعت در آن پیدا می‌شد . روی زمین چیتا با بدن دراز و باریکش با فاصله‌ای زیاد از دیگران از خط پایان می‌گذرد .

عضلات قوی بدن او برای دویدن سریع در فواصل کوتاه تجهیز شده‌اند . چیتا می‌تواند با سرعت حداکثر ۱۱۲.۵ کیلومتر در ساعت بدود . در مقایسه انسانها بسیار کند هستند .

سریع ترین حیوانات

مایکل جانسون رکوددار سریع‌ ترین انسان جهان است با سرعت ۳۷ کیلومتر در ساعت . تازه او تنها ۲۰۰ متر دوید . حتی دایناسور عظیم‌ الجثه‌‌ اس مانند تیرانوسوروس رکس می‌توانست با سرعت ۲۹ کیلومتر در ساعت بدود .

در هوا، قوش تیزپر  مسابقه سرعت را می‌‌برد . این پرنده هنگامی که به سوی طعمه شیرجه می‌ رود به سرعت ۸۸.۵ تا ۴۳۴.۵ کیلومتر می‌رسد .

سریع ترین حیوانات

در آب، ماهی بادبانی در صف اول رقابت است . بدن کم‌ مقاومت آن در برابر آب می‌تواند به سرعت حداکثر ۱۱۰ کیلومتر در ساعت دست یابد .

سریع ترین حیوانات

در سال ۲۰۰۶ شیلا پاتک، زیست‌شناس از دانشگاه UCLA اعلام کرد فک‌ های مورچه تله رواره سریع‌ ترین ضربه شکارگرانه در قلمروی حیوانات را دارد . این مورچه با سرعت فکی برابر ۲۳۳ کیلومتر در ساعت سریع‌ ترین خورنده دنیا است .

سریع ترین حیوانات

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>