یکشنبه , ۱۲ مهر ۱۳۹۴
خانه » دانستنی ها » دانستنی هایی درباره حشرات
دانستنی هایی درباره حشرات

دانستنی هایی درباره حشرات

آیا می دانستید زنبورهای عسل برای تولید ۴۵۳ گرم عسل یعنی حدود یک پوند عسل، نزدیک به ۱۰ میلیون سفر می کند . مسافت کلی که توسط زنبور ها برای تولید این میزان عسل طی می شود برابر است با دو برابر مسافت دور کره زمین !

زنبور عسل

آیا می دانستید بعضی از مورچه ها می توانند تا ۲۰ برابر وزن خود بار حمل کنند . مانند اینکه مردی ۸۰ کیلویی بتواند حدود ۴ هزار کیلوگرم بار حمل کند !

مورچه ها

آیا می دانستید یک پشه ماده می تواند هزار نفر را نیش بزند . آنها معمولا به سمت رنگ های تیره و دی اکسید کربنی که شما متصاعد می کنید جذب می شوند . این در حالی است که پشه های نر از شهد گیاهان تغذیه می کنند !

پشه ماده

آیا می دانستید که نور هر کرم شب تابی مختص خود اوست و همین است که باعث می شود که کرم های شب تاب بتوانند جفت خود را از دیگری تشخیص دهند !

کرم شب تاب

آیا می دانستید مگس با دست هایش طعم غذا را می چشد . حس چشایی دست های آنها برای چشیدن شیرینی میلیون ها برابر قوی تر از حس چشایی انسان هاست . علاوه بر این آنها معمولا بیشتر ازیک و نیم کیلومتر از جایی که در آن متولد شده اند دور تر نمی روند !

مگس

آیا می دانستید کفشدوزک ها وقتی احساس خطر کنند از ناحیه زانوی خود مواد ترشح می کنند که زرد رنگ و بد بو است !

کفشدوزک

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>