جمعه , ۱۲ آبان ۱۳۹۶
خانه » جذاب ترین ها » حیوانات کوچک و بامزه دنیا
حیوانات کوچک و بامزه دنیا

حیوانات کوچک و بامزه دنیا

کوچکترین مارمولک در دنیا

ghoorbaghe

سال گذشته در ماداگاسکار یک مارمولک بسیار جالب پیدا شد که بیشتر زمان زندگی خود را در زیر برگ درختان می گذراند و به راحتی نیز می تواند در هر نقطه ای از جنگل پنهان شود. این مارمولک ها ۴ گونه متفاوت دارند و اندازه  بالغ آن ها نهایتا ۲۹ میلیمتر گزارش شده است .

کوچکترین میمون دنیا

monkey

در جنگل های آمریکای جنوبی و در حالی که از درختان آویزان بود برای اولین بار دیده شد و پس از مدتی به طور رسمی کوچکترین میمون دنیا نام گرفت. این حیوان در بیشتری حالت به ۱۶ سانتی متر می رسد و به راحتی در یک دست جا می شود. آن ها همیشه به صورت گروهی حرکت می کنند و دسته آن ها معمولا از ۹ میمون تشکیل شده است .

هشت پا Wolfi

okhtapoos

کوچکنرین اختاپوس دنیا به طور دقیق در سال ۱۹۱۳ برای اولین بار دیده و ثبت شد. این اختاپوس وزنی کمتر از یک گرم دارد و اندازه آن در بیشترین حالت به ۱.۵ سانتی متر می رسد و این بدین معنی است که به راحتی می تواند به انگشتان دست بچسبد . محل زندگی آن در اعماق اقیانوس آرام است و زندگی بی دردسر را تجربه می کند .

کوچکترین مار دنیا

mar

با کوچکترین مار دنیا آشنا شوید چرا که این موجود با اینکه از برخی کرم ها هم کوچکتر است اما در میان مارها به حساب می آید. این موجود کوچک به اندازه یک رشته ماکارونی قطر دارد و طول آن در بیشتری حالت به ۱۰ سانتی متر می رسد. محل زندگی آن در جزیره ای به نام باربادوس در اقیانوس اطلس است .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>