یکشنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵
. ایگوانا

. ایگوانا

ایگوانا سبز را میتوان به جرات معمولی ترین و ارزان ترین خزنده خانگی دانست و این مایه شرمساری است. این سوسمارها بسیار زیبا و نسبتا باهوش اند و میتوانند بسیار اجتماعی شوند اما در زمان بلوغ اندازه بسیار بزرگی خواهند داشت. این حیوان در زمان بلوغ بین ۱٫۵ تا ۲ متر طول داشته و دارای زواید تیز و برنده ای بر روی بدن و تعداد زیادی دندان های بزرگ و تیز است. حتی ایگواناهای بسیار دست آموز هم میتوانند تصادفا گازهای دردناکی گرفته و یا ضربات وحشتناکی با دم خود وارد آورند بنابراین توصیه میشود که این حیوانات فقط توسط افراد بالغ در دست گرفته شوند.

 ایگواناها نیاز به فضایی معادل نصف یک اتاق خواب و نوردهی و گرمادهی خاص دارند. بچه ایگواناهای کوچک و جذاب به صورت رشد کرده و برنامه شما مبنی بر «به زودی محل مناسب برایش فراهم میکنم» به هیچ عنوان جوابگوی این سوسمارهای غول پیکر نخواهد بود. به دلیل نیاز به فضای بسیار بزرگ و زمان و تجربه در نگهداری، ایگوانا در صدر فهرست «بدترین سوسمارهای خانگی» قرار میگیرد.

 طول عمر : ۱۵ الی ۲۰ سال یا بیشتر

 اندازه : ۱٫۵ الی ۲ متر

 حداقل اندازه محفظه برای نگهداری از یک ایگوانای بالغ : اتاقی با ابعاد ۲ متر (طول، عرض و ارتفاع)

 نیازهای خاص در نگهداری : کنترل دما، نوردهی خاص، رژیم گیاهی مخصوص

 محاسن : قیمت ارزان، همیشه در دسترس

 معایب : اندازه بزرگ، خصوصیات تهاجمی (در صورتی که به صورت مداوم در دست نباشند و یا نرهایی که در فصل جفتگیری باشند)، تعهد زیاد، نگهداری دشوار است.

12

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>