دوشنبه , ۲۵ اسفند ۱۳۹۳
خانه » اطلاع رسانی » افزایش جمعیت شیر ماهی های قرمز
افزایش جمعیت شیر ماهی های قرمز
شیر ماهی قرمز

افزایش جمعیت شیر ماهی های قرمز

خبرگزاری ایمنا : یک بررسی جدید نشان می دهد شیر ماهی های قرمز که در سواحل مرجانی با نام ghost fishes شناخته می شوند به سوی دریای کاریب هجوم آورده اند.

به گزارش گروه ترجمه سرویس علم و فناوری ایمنا این ماهی ها برای شکارچیان قابل رویت نیستند،به همین دلیل جمعیت آنها در منطقه رو به افزایش است. شیر ماهی های قرمز گونه های زهرآلودی هستند که در اقیانوس آرام زندگی می کنند و می توانند تا حدود ۱۵ اینچ (۸ متر) رشد کنند.بدن آنها از نوارهای قرمز مایل به قهوه ای پوشیده شده که این نوارها با خطوط سفیدرنگ از هم مجزا شده اند و به ماهی کمک می کنند تا خود را در سواحل مرجانی پنهان کند.
این ماهی ها در اصل به اقیانوس آرام تعلق دارند،اما از حدود ۳۰ سال پیش به حوزه دریای کاریب روی آورده اند . موفقیت زیاد شیر ماهی های قرمز به عنوان شکارچیان مهاجم از مدت ها پیش برای بوم شناسان به صورت یک راز باقی مانده است .
محققان می گویند توانایی این ماهی ها برای پنهان شدن باعث شکار طعمه شان می شود . شیر ماهی های قرمز به صورت دزدکی به سمت طعمه خود حرکت می کنند و آنها را شکار می کنند،در حالی که دیگر شکارچیان از موفقیت های شکار کمتری برخوردارند.

شیر ماهی

شیر ماهی

این ماهی ها برای شکارچیان قابل رؤیت نیستند .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>