شنبه , ۲۴ تیر ۱۳۹۶
خانه » اطلاع رسانی » آفتاب پرست
آفتاب پرست

آفتاب پرست

 آفتاب پرست ها میتوانند به خوبی با محیط اسارت خو بگیرند اما نیازهای آنها که بسیار خاص بوده و با رعایت نکردن برخی از آنها، مشکلات خاصی متوجه این خزنده میشود باعث شده که این خزندگان زیبا در فهرست نامناسب ترین گزینه ها برای افراد مبتدی قرار گرفته و نگهداری از آنها فقط به افراد خبره و با تجربه توصیه شود. اغلب آفتاب پرست هایی که در سراسر دنیا در فروشگاه های خزندگان یافت میشوند در حقیقت از طبیعت شکار شده و حامل انگل ها و بیماری های مختلفی هستند. خریدن یک حیوان خانگی که در اسارت تکثیر شده باشد فقط یک توصیه جانبی نیست بلکه یک امر ضروری است.

 با وجود اینکه آفتاب پرست ها حیوانات زیبایی هستند اما دست زدن به آنها به هیچ عنوان توصیه نمیشود زیرا حیواناتی بسیار حساس هستند و به راحتی ترسیده و آسیب میبینند. آنها نیاز به رطوبت بسیار بالا و تراریومی دارند که با گیاهان طبیعی یا مصنوعی پر شده باشد. ترجیحا باید از یک سیستم آبپاش اتوماتیک هم در این تراریوم استفاده کرد. آفتاب پرست ها در مجموع میتوانند خزندگان خانگی بسیار جذاب و خیره کننده ای باشند اما پیش از خرید آنها نیاز به تحقیقات گسترده در مورد نگهداری از آفتاب پرست و تجربه کافی در نگهداری از انواع سوسمارهاست.

 طول عمر : ۲ الی ۵ سال

 اندازه : متنوع (بسته به گونه)

 حداقل فضای کافی برای نگهداری از یک آفتاب پرست بالغ : متنوع بسته به گونه و زیرگونه مورد نظر

 نیازهای خاص : کنترل دقیق نوردهی، نیاز به میزان رطوبت بالا

 محاسن : زیبایی و جذابیت خاص

 معایب : هزینه بالای نگهداری و تهیه لوازم و تجهیزات، قرار داشتن در معرض اضطراب، قابلیت لمس شدن کم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href=javascript:void(0); title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>